Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz üzere mali müşavirlik mesleği eskiden olduğunun aksine tek başına yapılan bir meslek olmaktan çıkmıştır. Artık bir çok konuda uzmanlık gerektiren bir meslek olan mali müşavirliğin kurumsal organizasyonlarla yapılması gerektiği açıktır.

Öncelikle bu gerekçeyle hazırladığımız Ofisim Projesi, projeye katılan yeni meslektaşlarımıza kurumsallaşma eğitimlerinin verileceği, diğer katılımcı meslektaşlarla tanışma imkanı bulacağı bir projedir.

Bu süreçte verilen eğitimlerin de yardımıyla projeye katılan meslektaşların gelecekte çoklu ortaklıklarla iş yapabilmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Bu süreçler sürekli raporlanarak elde ettiğimiz tecrübeler TÜRMOB’a aktarılacak olup, mesleğin kurumsallaşmasının önünün açılması ve diğer illerde de bu modelin kullanılması sağlanacaktır.

Ayrıca gider paylaşımı sağlayan bu proje ile mesleğe yeni başlayacak meslek mensuplarının daha düşük giderlerle daha çağdaş bir ofiste çalışması imkanı da sağlanmış olacaktır.

Projemizin meslek mensuplarımıza faydalı olması dileğiyle çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Vedat ADAK

Başkan

“OFİSİM” Başvuru Şartları

  • İZSMMMO üyesi olmak,
  • Müracaat tarihinde mesleki faaliyette bulunmamış olmak,
  • (Geçici Madde 1 gereği; Yönergenin yayınlandığı tarih itibariyle geçmişe yönelik en fazla 1(bir) yıl mesleki faaliyeti bulunanlar da bu projeden yararlanabilirler.)
  • Aday meslek mensubu olduğu tarihten itibaren disiplin cezası almamış olmak,
  • Müracaat tarihinde 40 yaşını doldurmamış olmak,
  • Herhangi bir adli sicil kaydı olmamak.

“OFİSİM” Başvuru Şekli

Başvurular Odamız Web sayfası üzerinden yapılacaktır ve istenilen evraklar İZSMMMO Muhasebe Eğitim ve Araştırma Enstitüsü (İZSMMMO 1.Kat /Ebru BAYTEKİN)’ne teslim edilecektir.

   Şartları taşımadığı anlaşılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Gerekli Belgeler:

– İkametgah

– Oda Kayıt Belgesi

– Adli Sicil Kaydı

– Engellilik Durum Belgesi

– Maddi Durum Belgesi (e Devlet’ten Alınacaktır)

Proje Kapsamında Sağlanan Ofis Olanakları

Ofis kullanım süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir. İlk yıl için aylık 350,00 TL+KDV katılım bedeli karşılığı çalışma alanı ve sekreter hizmeti sağlanacaktır.